Spevák a skladateľ ADONXS

Chcem patriť do diania, byť videný a rešpektovaný  

Adam Pavlovčin patrí k našim najhranejším interpretom. Pod umeleckým menom ADONXS rozšíril hudobnú scénu o výraznú osobnosť a výnimočný hudobný prejav. Tým je nasiaknutá aj rytmická novinka, ktorú Adam uviedol v IQOS Bezdymovej zóne na Pohode. V rozhovore sme sa pýtali, ako nová skladba vznikala a aj aké posolstvo nesie. 

Adam, prichádza ako prvý nápad na text alebo na melódiu? Kde hľadáte inšpiráciu pri tvorbe? 

Môj kreatívny proces je rôznorodý a nemá jednu šablónu. Zväčša hľadám harmonickú progresiu na klavíri, ku ktorej súbežne vzniká improvizáciou aj melodická linka a na záver text. Niekedy práve naopak, zvykne sa mi stať, že počujem nejakú skladbu v obchode alebo v slúchadlách, ktorá mi asociuje niečo, čo v danom momente prežívam, a koncept na text príde vtedy ako prvý. Inokedy zasa vytváram iba topline alebo melodickú linku a text už do vyprodukovaného dema mojich producentov.    

Minulý rok ste vydali debutový album Age of Adonxs a dve skladby z neho sa stali rádiovými hitmi. Aký je to pocit? 

Som nesmierne vďačný, že tieto dve skladby dostali toľko priestoru, a to najmä v éteri. Keďže boli prvé, bolo to pre mňa kľúčové etablovanie sa na lokálnom hudobnom trhu. Celkovo sa teším z toho, ako bol celý debutový album prijatý, že s ním ľudia rezonujú, chodia na koncerty, spievajú si so mnou a prostredníctvom hudby žijú svoje príbehy. To je pre umelca asi ten najlepší feedback.   

Vieme však o vás, že sa nevenujete len spevu, ale aj tancu a modelingu. Ako dokážete skĺbiť všetky tieto aktivity?

Tancu a modelingu sa dnes už nevenujem úplne aktívne, stali sa súčasťou môjho aktuálneho balíka, ale spev a hudobná tvorba sú na prvom mieste, majú prioritu. V minulosti to tak vždy nebolo a možno som viac tancoval alebo chodil na modelingové kastingy v Miláne. Mám pocit, že ma to do určitej miery vyškolilo a pripravilo práve na hudobnú kariéru. Na tanečnú lekciu si vždy rád zájdem, ale dnes už to nie je s profesionálnou ambíciou, skôr ide o oživenie a perspektívne využitie práve na pódiu pri vlastnom koncerte. 

Na čom aktuálne pracujete a na aké novinky sa môžeme tešiť?

Pomerne veľa času trávim v bratislavskom štúdiu LVGNC, kde vznikajú ďalšie nové demá/skladby, zatiaľ iba do „šuplíka“, ako to ja nazývam, a pracujem pomaličky aj na slovenskej tvorbe. 

Nedávno ste predstavili originálnu skladbu pri príležitosti uvedenia limitovanej edície IQOS ILUMA WE. Ako ste pristupovali k tejto výzve a čím vás zaujala?

Tak ako pri každej spolupráci, vždy sa snažím vcítiť sa do konceptu a predstavy klienta a zároveň ho doplniť o svoju víziu daného produktu. Pri limitovanej edícii IQOS ILUMA WE som mal rozhodne potrebu odkloniť sa od melancholického a baladového prístupu k tvorbe a prísť s niečím povzbudivým a rytmickejším. Koniec koncov, rovnako to cítili aj dospelí používatelia, ktorí hlasovali v ankete.      

IQOS ILUMA WE
IQOS ILUMA WE

A čo potom hovoríte na víziu limitovanej edície?

Koreňom tejto limitovanej edície je pre mňa pocit patriť do diania, byť jeho súčasťou, či už je to pri tvorbe, alebo pri oslave filmu či hudby. Sám naplno rozumiem pocitu alebo potrebe byť videný a rešpektovaný, a táto edícia sa rozhodne nesie aj v tomto duchu.  

Hovoríme o diverzite a spolupatričnosti. Aký význam majú pre vás?

Myslím, že v posledných rokoch sa tieto slová dostali do popredia a určite sa mi obe spájajú s pozitívnou konotáciou. Diverzitu by som dnes preformuloval ako realistické vykreslenie skutočnosti a priestor, ktorý sa nevyhradzuje možnostiam, zatiaľ čo spolupatričnosť ako solidaritu a empatický prístup medzi ľuďmi, ktorý je tak veľmi dôležitý.   

Toto by som oddelila do textu… 

Limitovaná edícia IQOS ILUMA WE

Farebnosť limitovanej edície ilustruje rozmanitosť, ale aj jednotu a spolupatričnosť komunity dospelých na celom svete, ktorí prestali fajčiť a prešli na túto bezdymovú alternatívu. Limitovaná edícia bola exkluzívne uvedená na trh v IQOS Bezdymovej zóne na festivale Pohoda, kde si ju dospelí fajčiari mohli zakúpiť v predstihu. V predajniach IQOS je dostupná od 10. júla 2023 v troch verziách – IQOS ILUMA PRIME, IQOS ILUMA a kompaktný univerzálny prístroj IQOS ILUMA ONE. 

IQOS ILUMA je zariadenie na nahrievanie tabaku využívajúce revolučnú technológiu indukčného ohrevu bez nahrievacej čepele a potreby čistenia. Pri jeho používaní vzniká aerosól, ktorý obsahuje výrazne menej škodlivín ako cigaretový dym.

*Bezdymové zariadenia IQOS nie sú bez rizika. Dodávajú nikotín, ktorý je návykový. Sú určené len pre dospelých, ktorí by inak pokračovali vo fajčení alebo v užívaní iných nikotínových výrobkov.

Zdroj foto: PMI